Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto Kompiuterių sistemų* studijų programos studentai Pavel Kovalevski ir Dovydas Sakalauskas, dalyvaudami Erasmus+ programos studijų mobilume, gilinosi į atvirojo kodo didžiųjų duomenų tyrimus bei jų analizę Gajos politechnikos institute (port. Instituto Superior Politécnico Gaya) Portugalijoje. Drauge su minėto instituto Mokslo ir technologijų mokyklos (angl. School of Science and Technology at ISP Gaya) direktoriumi prof. Fernando Almeida, Pavel Kovalevski ir Dovydas Sakalauskas parašė mokslinį straipsnį „Atvirojo kodo didelių duomenų tyrinėjimo ir analizės platforma (angl. „An Open Source Platform for Big Data Exploration and Analysis”), kuris 2021 m. lapkričio mėnesį buvo paskelbtas Tarptautiniame verslo informacinių sistemų žurnale (angl. International Journal of Business Information Systems (2021. Volume 38, No. 3).

Sveikiname Pavel Kovalevski ir Dovydą Sakalauską – Elektronikos ir informatikos fakulteto absolventus, puikiai išnaudojusius Erasmus+ tarptautinių mainų programos galimybes gilinantis į didžiųjų duomenų mokslą bei  patobulinus savo tyrimines kompetencijas.

Susipažinti su moksline publikacija galima sekant šia nuoroda: https://www.inderscience.com/info/inarticle.php?artid=119411

* atnaujintos studijų programos pavadinimas „Kompiuterių inžinerija”