Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programos „Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija“ HK14 gr. studentės bei SPF Grožio terapijos katedros lektorė Aurelija Kūgytė balandžio 8 d. buvo nuvykusios į dienos centrą „Šviesa“ pabendrauti su šio centro lankytojomis. Dienos centras yra socialinės globos įstaiga intelekto sutrikimų turintiems žmonėms nuo 16 m. amžiaus.

Susitikimas prasidėjo nuo susipažinimo. Čia reikėjo centro darbuotojų Sigitos Narauskaitės ir Daivos Ivanauskaitės pagalbos. Kas gali geriau padrąsinti, kai susitinka nepažįstami žmonės, jei ne gerai lankytojus pažįstanti ir empatiška darbuotoja? Sigita vaikščiojo su įsivaizduojamu mikrofonu ir ėmė iš lankytojų „interviu“.

Centro lankytojos išklausė vaizdžią paskaitą apie veido priežiūrą, apie reikalingas priežiūrai priemones. Kartu pasvarstėme, kokias natūralias priemones galima naudoti kaip kaukes veidui. Agurkai, braškės prieinami kiekvienai merginai. Ne visos centro lankytojos žinojo, kad veidui nuplauti muilas netinka.

Studentės trumpai pristatė vakarinį ir dieninį makiažą bei jų skirtumus. Tada lankytojos „darė vakarinį makiažą“ – piešė ant popieriaus atspausdintų veidų. Ryškėjo drąsūs makiažai. Studentės drąsino šventės dalyves savo pagyrimais ir pasiūlymais: „Gal norėtum auskarus nupiešti?“, „Kaip manai, jei paryškintum skruostus?“ Viena iš dalyvių – Jūratė piešė atidžiai ir užtruko ilgiausiai.

Visos kartu apžiūrėjo lankytojų sukurtus makiažus. Kiekviena darbo autorė būtinai norėjo pasiimti savo darbą. Susitikimas baigėsi žaidimais. Vieni kitiems siuntė laiškus-paspaudimus, kai kurie juos turėjo „gaudyti“. Kitame žaidime ieškojo iš rato dingusio – išėjusio už durų – žmogaus.

Studentės pastebėjo, kad centro lankytojos padeda viena kitai, kad labai noriai dalyvauja bendroje veikloje, trokšta bendrauti, priima nepažįstamą žmogų. Jos nori dalyvauti žaidime, net jeigu jis dėl turimų intelekto sutrikimų yra per sunkus.

Dėkojame HK14 gr. studentėms Oksanai Adomaitytei, Simonai Bačiulyti, Miglei Bytautaitei, Kevinai Jakovlevai, Evelinai Juškaitei, Dovilei Petronytei, Austėjai Radziulytei ir Julijai Valiūnaitei, organizavusioms šį susitikimą-grožio šventę.
Ačiū Jums!

SPF lektorė Aurelija Kūgytė