,,Hack AgriFood Iššūkių laboratorijoje’22” – Vilniaus kolegijos studentų ir dėstytojų desantas!

2022-05-11

„Vienas iš Vilniaus kolegijos strateginių tikslų yra stiprinti į socialinę atsakomybę ir inovacijas orientuotą strateginę partnerystę, sprendžiant šaliai ir regionui aktualias problemas. Skaitmeninių inovacijų centras “Agrifood Lithuania” yra vienas iš strateginių partnerių, su kuriuo pagal bendradarbiavimo sutartį jau esame nuveikę svarbių darbų ir turime prasmingų planų ateičiai. Ypač svarbu tai, kad partnerystė, prasidėjusi Agrotechnologijų fakultete, perauga į tarpinstitucinį bendradarbiavimą, nes mūsų bendros veiklos yra tarpdisciplininio pobūdžio ir sudaro galimybes į jas įtraukti visos kolegijos bendruomenę.” (Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir partnerystei dr. Nijolė Zinkevičienė).

 Hack AgriFood Iššūkių laboratorijoje Vilniaus kolegijos dėstytojai ir studentai dalyvavo antrą kartą. Tai buvo puiki platforma studentams iš skirtingų studijų programų puoselėti inovacijų kultūrą, priimti svarbius sprendimus, formuoti tvarų požiūrį į technologijų bei maisto naudojimą, formuoti sistemišką požiūrį į naujų galimybių paiešką, mokytis greito reagavimo, konsultuojantis su įvairių verslo sričių profesionalais.

5 komandos iš skirtingų Vilniaus kolegijos fakultetų sprendė technologinius, komunikacinius, marketinginius, socialinius iššūkius ir pateikė idėjas bei jų sprendimus: “Maisto atliekų perdirbimas biokurui”, “QR kodai, padedantys akliesiems”, “Trumpoji maisto tiekimo grandinė. Kokios priemonės galėtų leisti suklestėti trumposioms maisto tiekimo grandinėms”, “Daiginimo indeliai iš vaisių ir daržovių sulčių išspaudų”. Studentų komandoms talkino moderatoriai Erika Dzimidaitė (SPF), Mantas Vanagas (EIF), dr. Irma Šileikienė (EIF), Edita Kristina Kaurynienė (ATF), dr. Eugenijus Mačerauskas (EIF) ir Vilma Dubinskaitė (VVF). Mentorystės sesijas vedė dr. Antoni Kozič (EIF).

Iššūkių laboratorijos pagrindinį 2000 eurų piniginį prizą šiemet laimėjo ATF Agroverslo technologijų studijų programos studentų komanda “Apgautieji”. Komandos nariai Gabrielė Avgustaitytė, Tautvydas Lazauskas, Robertas Gribauskas, Arnas Astravas ir Meda Balsevičiūtė Yildirim pasiūlė Lietuvoje novatorišką ir tvarią idėją – “Retesnių grybų auginimas kavos tirščiuose”.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie ,,Hack AgriFood Iššūkių laboratorija’22”  organizavimo.