Įprasta manyti, jog buhalteris yra specialistas, kuris atsakingas už įmonės finansines operacijas bei turi atlikti įvairius apskaitos darbus, tačiau ar taip yra lyg šiol? Verta pabrėžti, jog buhalterio profesija laikoma viena seniausių pasaulyje, viena reikalingiausių ir tokia tendencija išlikusi lyg šiol. Jau nuo seno buhalteriai mini savo profesinę dieną gegužės antrąjį penktadienį.

2016 m. gegužės 11 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Buhalterinės apskaitos katedra parengė puikią programą Tarptautinei buhalterio dienai paminėti. Renginį pradėjo Ekonomikos fakulteto Studentų atstovybės narė Agata Voitkevič (BA14A gr.). Ji pasveikino visus susirinkusius svečius, dėstytojus bei studentus, pristatė UAB „Citco Vilnius“ vyriausiąją buhalterę Agnę Nausėdaitę, kurios pranešimo tema buvo „Inovatyvūs buhalterijos modelio aspektai“. Pranešėja pristatė UAB „Citco Vilnius“ veiklą bei bendrovės padalinių pasiskirstymą visame pasaulyje, pabrėžė komandinio darbo svarbą šių dienų buhalteriui bei aptarė ypatumus, būdingus inovatyviai naujos kartos buhalterijai.

Visus susirinkusiuosius su Tarptautine buhalterio diena pasveikino Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto dekanas prof. Gintaras Černius, kuris charizmatiškai pristatė temą „Buhalterio vaidmuo įmonių finansų valdyme“. Pranešėjas apibrėžė šiuolaikinio buhalterio poziciją darbe, pastebėjo, jog šiandien buhalteris yra įmonės savininkų partneris, kuriantis bei palaikantis įmonės vertę. Įdomu pastebėti, jog buhalterija sulyginama su simfonija, t. y., be gero buhalterio įmonė veiks neorganizuotai, padrikai, kaip ir atskiri garsai nesuformuojantys skambios melodijos. Susirinkusius studentus su studijų galimybėmis MRU supažindino Rinkodaros ir priėmimo skyriaus vedėjas Saulius Bugailiškis.

Buhalterinės apskaitos katedros lektorė Genutė Achranovič inicijavo konkursą „Buhalterija kryžiažodyje“. Iš Buhalterinės apskaitos studijų programos studentų buvo suformuotos keturios komandos: BA15A gr., BA14A gr., BA14B gr., BA14C gr. Visa konkurso eiga vyko sklandžiai, komandos buvo įnikusios į kryžiažodžių sprendimą ir per 20 min turėjo teisingai atsakyti į kuo daugiau klausimų. Pasibaigus konkurso laikui, vertinimo komisijos pirmininkė Genutė Achranovič ir Buhalterinės apskaitos katedros lektorės Melanija Sinevičienė bei Laima Šapalienė patikrino kryžiažodžius ir nustatė nugalėtojų komandą.

Renginio pabaigoje buvo paskelbti konkurso „Buhalterija kryžiažodyje“ rezultatai. Laimėtojo statusu galėjo džiaugtis dvi komandos „Įsipareigojimų“ ir „Nuosavo kapitalo pokyčių“, surinkusios vienodą balų skaičių. Tačiau prizais buvo apdovanoti ne tik patys šauniausi, bet ir visi konkurso dalyviai. Jie gavo UAB „Mokesčių srautas“ vienos dienos seminaro bilietus!

Sveikiname visus buhalterius su profesine švente ir linkime visokeriopos sėkmės moksluose bei darbuose!

Vadybininkė Santa Mirauskienė