2014 m. spalio 22 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete vyko „Karjeros diena-mugė 2014“. Šių metų renginys sulaukė išskirtinio dėmesio – tradicinėje karjeros šventėje aktyviai dalyvavo fakulteto studentai, dėstytojai ir net 22 įmonių atstovai. Džiaugiamės, kad į fakultetą atvyko IT ir finansų įmonių holdingo „63 Group“, Arnoldo Ramanausko konsultacinės firmos, UAB „Sėkmės sprendimai“, AB SEB banko, UAB „IMG Numeri”, UAB „Vilsentras”, UAB DK „PZU Lietuva“, AB DNB banko, Seesam Insurance AS Lietuvos filialo, UAB „Jungtinė auditorių kontora“, UAB „Western Union Processing Lithuania“, AB „Lietuvos draudimas“, UAB „Small Planet Airines“, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro, UAB „MP Pension Funds Baltic“, AB Swedbank, UAB „Transcom Worldwide Vilnius“, UAB „Compensa Services Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo, „BTA Insurance Company” SE filialo Lietuvoje, AB Citadele banko, UAB „Senukų prekybos centras“ atstovai.
Renginys prasidėjo IT ir finansų įmonių holdingo „63 Group“ vadovo Romualdo Mačiulio pranešimu „Septyni mitai apie sėkmingą karjerą“. Žinomas Lietuvos verslininkas ir investuotojas R. Mačiulis pateikė realų aktyvių veiksmų planą, kuris padeda jauniems specialistams išsiskirti darbo rinkoje, turėti pranašumą versle bei pasiekti geresnių rezultatų greičiau už kitus. Pranešimo metu išsklaidyti 7 sėkmingos karjeros mitai:
Po blogo įvertinimo ieškoti kito darbo. Netiesa. Kritika padeda tobulėti.
Ateiti į darbą ankščiau už vadovą ir išeiti iš darbo po to, kai vadovas išėjo. Netiesa, nes tai gali būti įrodymas, kad darbuotojas nesusitvarko su savo pareigomis.
Neišnaudoti visas atostogų dienas. Netiesa. Darbuotojas privalo pailsėti, kad su naujomis jėgomis galėtų kibti įdarbus.
Per susirinkimus visada pasisakyti. Netiesa. Pasisakyti reikia tada, kai iš tiesų turite, ką pasakyti.
5Visus pinigus išleisti aprangai pokalbiui su darbdaviu. Netiesa. Einat į pokalbį dėl darbo, patartina atrodyti šiek tiek geriau, nei šiam darbui reikia.
Imtis visų darbų. Netiesa. Reikia dirbti pagal savo galimybes ir nebijoti pasakyti vadovui „ne, šio darbo jau negalėsiu padaryti, nes atlieku kitus“.
Jei per metus nepakilote pareigose, ieškoti kito darbo. Jeigu jau nusprendėte pakeisti darbą, tai neužtrenkite durų: dažna situacija, kad darbuotojas sugrįžta ir priimamas į aukštesnę poziciją negu buvo prieš tai.
Po pagrindinio pranešimo darbdaviai pristatė savo įmonių teikiamas paslaugas ir praktikos bei karjeros perspektyvas studentams. Norint, kad darbo paieškose lydėtų sėkmė, studentai turi būti aktyvūs bei lankstūs, nebijantys keistis, svarbūs ir iniciatyvumas bei noras tobulėti. Studentai ne tik klausė pranešėjų, bet ir atliko užduotis, pvz., testo pagalba nustatė, kokio tipo darbas jiems tinka, dalyvavo dalykiniame žaidime: inscenizavo pokalbį su klientu lietuvių, anglų, rusų kalbomis.
Po pranešimų sesijos vyko karjeros mugė, kurios metu studentai pasinaudojo puikia galimybe prie įmonių stendų tiesiogiai bendrauti su potencialiais darbdaviais, tartis dėl galimybių atlikti praktiką arba įsidarbinti. Džiugu matyti tarp įmonių atstovų fakulteto absolventus, kurie patys pernai dalyvavo Karjeros dienoje-mugėje, o dabar dalijo patarimus karjeros, darbo bei praktikų klausimais.
Dėkojame visiems dalyvavusiems Karjeros dienoje-mugėje ir tikimės tolesnio bendravimo ir bendradarbiavimo.

Ekonomikos fakulteto administracija
Ekonomikos fakulteto Studentų atstovybė