Baigiamoji projekto STAYWELL konferencija Vilniaus kolegijoje

2022-10-19

Jau antri metai įgyvendinamas Erasmus+ strateginių partnerysčių programos projektas STAYWELL –  inovatyvus virtualus metodas, skatinantis profesinio mokymo besimokančiųjų gerovę ir psichikos sveikatą. Pagrindinis šio projekto tikslas parodyti besimokantiesiems, kaip įgyti socialinių ir emocinių įgūdžių, kurie padėtų efektyviai mokytis, valdyti savo gyvenimą ir sėkmingai įsilieti į darbo rinką.  Projekto iniciatorius ir koordinatorius – Vilniaus kolegijos „Simulith“ centras.

2022 metų 17 dieną mišriu būdu vyko baigiamoji projekto konferencija, kurioje dalyvavo beveik 100 klausytojų: mokytojų, dėstytojų, mokinių bei kitų atstovų iš įvairių Lietuvos ir užsienio mokymo institucijų.

Sveikinimo žodį tarė Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir partnerystei dr. Nijolė Zinkevičienė, pabrėždama šio projekto svarbą padėti jaunam žmogui susiorientuoti sudėtingoje, greitai besikeičiančioje šiuolaikinėje aplinkoje.

Konferencijoje buvo perskaityti 9 pranešimai. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė Nida Žemaitienė  kalbėjo apie smurto ir savižalos problemą Lietuvos profesinėse mokyklose: ką apie tai mano specialistai, Alvyda Sinušaitė perskaitė pranešimą  „Jaunimo linija. Klausau Jūsų“, VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ atstovė Kotryna Sipko – „Neuroįvairovė ir psichikos sveikata klasėje“.

Šio projekto partneriai  –  Jungtinės Karalystės, Graikijos, Turkijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Slovėnijos mokymo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pristatė naują STAYWELL mokymosi internete metodą, skirtą besimokančiųjų gerovei ir psichinei sveikatai gerinti ir palaikyti, tyrimų rezultatus gerovės ir psichikos sveikatos srityse, socialinių ir emocinių įgūdžių įsivertinimo įrankį bei būdą, suteikiantį profesijos mokytojams galimybes pritaikyti ir naudotis šio projekto rezultatais.

Išsamiau apie projekto rezultatus galite rasti svetainėje https://staywell-project.eu/.