Vilniaus kolegijos studentai, absolventai,

2021 m. kovo 12 d. paaiškėjo, kad kibernetiniai nusikaltėliai viename iš internetinių forumų paskelbė apie 7 tūkst. Vilniaus kolegijos esamų ir dalies buvusių studentų asmens duomenis. Informacija apie incidentą yra pateikta atsakingoms institucijoms. Siekiant apsaugoti nukentėjusių interesus ir išsiaiškinti nusikaltimą, bendradarbiaujama su Lietuvos policija ir Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru prie LR KAM.

Atsižvelgdami į studentų susirūpinimą norime patikinti, kad tarp galimai pavogtų duomenų  nebuvo asmens tapatybės dokumentų kopijų, jų galiojimo datų, asmenų nuotraukų, kuriomis būtų galima neteisėtai pasinaudoti. Dar kartą patikiname, kad duomenys buvo nutekinti iš paslaugų teikėjų, o ne iš Vilniaus kolegijos duomenų bazių.

Šiuo metu yra aiškinamasi, kokiu būdu galėjo būti pavogti asmens duomenys. Papildomą informaciją, susijusią su duomenų vagyste, pateiksime vidiniais kanalais suinteresuotiems asmenims vos tik išaiškės nauji faktai. Siekiant sumažinti rizikas, su kuriomis gali susidurti nuo duomenų vagystės nukentėję asmenys, pateikiame detalią informaciją apie pavogtų asmens duomenų pobūdį bei tai, kaip galima sumažinti kylančias grėsmes.

Asmens kodai – gali būti bandoma jais pasinaudoti, apsimetant kitu asmeniu. Todėl apie tai, jog jūsų asmens kodas galėjo būti paviešintas, praneškite savo bankams, lizingo bendrovėms ir draudikams. Rekomenduojame susikurti paskyrą „Mano Creditinfo“ portale (www.manocreditinfo.lt) ir užsisakyti asmens tapatybės apsaugos paslaugą „Apsaugok savo tapatybę visus metus“, apsaugančią nuo greitųjų kreditų, lizingo, kitų paslaugų gavimo jums nežinant. Studentai ir absolventai, kurie nerimauja, kad jų vardu be jų žinios nepasiimtų paskolos kiti asmenys, taip pat gali pasinaudoti Lietuvos banko paslauga „STOP vartojimo kreditams“. Paprasčiausias būdas įsirašyti į šį sąrašą elektroniniu būdu prisijungus per elektroninius valdžios vartus. Plačiau: https://www.lb.lt/lt/stop-vartojimo-kreditams.

El. pašto adresai – nukentėję asmenys gali sulaukti daugiau nepageidaujamo turinio (brukalų) žinučių, sukčių bandymų, prisidengiant įvairiais paslaugų teikėjais, išvilioti papildomus asmens duomenis (phishing ir pan.), todėl būtina išlaikyti budrumą ir nespausti jokių nežinomų ar įtartinų nuorodų, nesuvedinėti duomenų.

Vilniaus kolegijos administracija