Agroverslo technologijų studijų programos studentai dalyvavo specializuotoje mėsinių galvijų parodoje – konferencijoje

2016-10-04

2016 m. rugsėjo 29 – 30 dienomis Bliuvonių k., Anykščių r. UAB „Vaja farm“ ūkyje vyko specializuota mėsinių galvijų paroda ir tarptautinė konferencija „Mėsinių galvijų bandų selekcijos genetinis gerinimas, panaudojimas ES šalių patirtį“. Šiame renginyje dalyvavo Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Agroverslo technologijų studijų programos AT15 grupės studentai bei lektorės Edita Kristina Kaurynienė ir Nijolė Ružienė.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė. Renginį atidarė  LR žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pranešėjas iš Vokietijos Meklenburgo – Priešakinės Pomeranijos Gyvulininkystės instituto Tyrimo centro mokslininkas dr. Joerg Martin pristatė mėsinių galvijų – Angusų, Simentalų, Aubrakų – veislių patencialą bei šių veislių reproduktorių panaudojimą Vokietijoje, supažindino su mėsinių galvijų eksterjero vertinimu.  Pranešimą apie Tyrolio pilkųjų veislės perspektyvas Pabaltijo šalyse skaitė  pranešėjai iš organizacijos Vianco savininkas Ivo Wegmann ir UAB Valtic Vianco Prekyba direktorius Darius Dzekčiorius. Kolegijos studentai sužinojo apie Šarole, Limuzinų veislių selekcijos gerinimą bei Kiano veislės galvijų ypatumus.  Apsilankydami parodoje studentai galėjo susipažinti ne tik su mėsinių galvijų veislėmis, bet ir pabendrauti su mėsinių galvijų augintojais, ūkininkais.

Reikėtų paminėti, kad ūkio šeimininkas V. Šližys pristatė savo ūkį, kuriame vyko paroda – konferencija. Dalyviams taip pat tarė sveikinimo žodį ir  Anykščių r. meras Kęstutis Tubis, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis, Ministro Pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė, Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Darius Žiogelis, Lietuvos mėsinės galvijininkystės pradininkas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos (LSMU VA) prof. emeritas Česlovas Jukna.

Galima būtų pasidžiaugti, kad renginio metu LMGAGA  asociacijos direktorė Vilma Živatkauskienė  pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetu. Esame dėkingi fakulteto jau esamiems socialiniais partneriams: Rasai Čirienei (Biodinamika LT asociacijos prezidentė), ūkininkams, kurie suteikia informaciją, konsultuoja studentus ir lektorius, pažindina ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio šalių ūkininkais. Agroverslo technologijų studijų programos studentams atsiveria dar didesnės galimybės atlikti profesinės veiklos praktiką  ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pagal Erasmus + programą.  Norėčiau pacituoti  „ŪP“ Rasą Prascevičienę: „ …. renginys įvyko.. jis dar kartą patvirtino, kokia didžiule jėga gali prasiveržti pačių ūkininkų iniciatyva organizuoti tokį renginį, kokio ir norėta – europietišką, turiningą ir kartu lietuviškai šiltą bei kolegiškai neformalų“.

Kraštotvarkos ir agroverslo technologijų katedros
lektorė Edita Kristina Kaurynienė