Per vieną 2020 metų  lapkričio 12 dieną praūžė net septynios skirtingos mugės veiklos, pritraukusios apie 200 dalyvių iš Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Bulgarijos, Vokietijos ir Slovakijos. Pirmiausia atidarymas, moderuojamas Gedimino Paulausko. Jame  organizatorių vardu sveikinimo žodį tarė Vilniaus kolegijos direktorė Žymantė Jankauskienė, įžvelgusi mugės šūkyje šiandienos aktualijas. Prisijungusių aukštųjų mokyklų IB praktikantai ir profesinių bei bendrojo lavinimo mokyklų atstovai atskirose sesijoje pristatė savo IB, jos produktus, verslo idėją 2030 ir atsakė į vertinimo komisijos klausimus. Po pertraukėlės IB vadovus, pedagogus, studentus ir mokinius subūrė LLRI Švietimo centro vadovės M. Vyšniauskaitės seminaras  „Meduolis ar botagas: kas keičia mūsų ekonominius sprendimus?“  ir intriguojantis konkursas IB praktikantams „Verslo provokacija“, į kurį įsitraukė net 16 skirtingų įmonių. Studentai nurodytu laiku skambino duotos verslo įmonės atstovui kad sužinotų atsakymus į užduotyje pateiktus probleminius klausimus ir pristatytų vertinimo komisijai jos sprendimo būdus.

Visą dieną vyko Lietuvos IB susitikimai su užsienio IB, o paskutinę valandą, kai vertinimo komisija skaičiavo balus ir rinko nugalėtojus,  vyko laisvai dalyvių moderuojama prekyba tarp Lietuvos ir užsienio imitacinių bendrovių, o sandorių rezultatus skaičiavo Vilniaus kolegijoje veikianti imitacinė bendrovė „VIKO Bankas“.

Bendrojo lavinimo ir profesines mokyklas vertino: R. Mastianec, įmonės „Gyvi žaislai“ vadovė; R. Kuktelionienė, UAB „Novameta“ pirkimų vadovė, S. Žukauskienė, Imitacinės bendrovės „Stilius“ vadovė. Aukštąsias mokyklas vertino: Mokslų daktaras T. Gudaitis, AB „Swedbank“  Investicijų valdymo vadovas, G. Juknevičius, Interneto parduotuvių savininkas, IT specialistas, Z. Sakavičienė, IB „Aitvaras“ vadovė, K. Saprykina, IB „Spindulys“ vadovė. Užsienio dalyvius vertino: A. Saibutytė, Danske bank AML specialistė, S. Ežerskienė, IB „Studauto“ vadovė, R. Narkūnienė, IB „Interjeras“ vadovė. Konkursą „Verslo provokacija“ vertino: N. Kašėtienė, Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto lektorė, A. Sadauskis, Vilniaus kolegijos Direktorės pavaduotojas ekonomikai,  Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto lektorius ir D. Mika, AB Šiaulių banko Vilniaus regiono ir filialo privačių klientų direktorius.

Mugės dalyviai taip pat  klausėsi praktikantų sukurtų reklamų, žiūrėjo IB vaizdo pristatymus,  o renginio vedėjas sukvietė į interaktyvius smagius protmūšius su prizais ir siurprizais!

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvius ir renginio organizatorius gražiais žodžiais džiugino vertinimo komisijos pirmininkas Donatas Mika, AB Šiaulių banko Vilniaus regiono ir filialo privačių klientų direktorius.

Sveikiname visus nugalėtojus ir visus dalyvius su įgyta patirtimi ir džiaugiamės Vilniaus kolegijos imitacinių bendrovių pasiekimais: Ekonomikos fakulteto IB „VIKO drauda“ pelnė Auksinės mugės IB vardą, Verslo vadybos fakulteto IB „Vilionė“ – Sidabrinės mugės IB apdovanojimą ir IB „Miglė“  – Bronzinės mugės komandos apdovanojimą pagal geriausią gebėjimą reklamuoti IB, jos prekes ir paslaugas. „VIKO Bankas“ tapo bronzinė mugės komanda už gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti. Papildomu diplomu „Už beribes svajones versle“ buvo apdovanota IB „VIKO drauda“ komanda, o IB „Miglė“ – „Už geriausią produktų katalogą“. „VIKO drauda“ studentė Jevgenija Baroniūnaitė pelnė geriausios vadybininkės apdovanojimą, o IB „VIKO Bankas“ –  geriausio imitacinės bendrovės  pristatymo ir geriausio  „Verslo provokacijos“ sprendimo diplomus.

Nuoširdžiai dėkojame gausiam būriui renginio rėmėjų ir partnerių: Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Lietuvos imitacinių bendrovių asociacijai LIBA, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Western Union Processing Lithuania“, UAB „KG Constructions“, VšĮ „Lietuvos laisvosios rinkos institutas“, UAB „Norian Accounting“, UAB „Grant Thornton Baltic“, VšĮ Jaunimo centras „Babilonas“, UAB „Audifina“, UAB „Inovatyvūs verslo sprendimai“.