24-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada Vilniaus universiteto Kauno fakultete

2018-04-17

2018 m. balandžio 7 d. Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto dekanė Asta Pikelienė, kaip mokslinio komiteto narė, dalyvavo Vilniaus universiteto Kauno fakultete (KnF) organizuotoje 24-oje Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadoje. Renginio organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Į 24-ąją Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados baigiamąjį etapą Kaune susirinko vidurinio ugdymo ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai, sėkmingiausiai pasirodę regioniniame etape. Olimpiados baigiamajame etape dalyvavo 81 mokinys iš visos Lietuvos, juos atlydėjo 21 mokytojas.

Per olimpados atidarymą mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados dalyvius sveikino VU KHF Alumni draugijos prezidentas Paulius Boreika, LR Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Marytė Skakauskienė ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Liliana Rukienė. Muzikinį sveikinimą renginio dalyviams ir svečiams dovanojo VU KnF merginų choras Veni Gaudere (vadovė Adelė Mikalkėnienė).

Mokiniai olimpiados uždavinius sprendė Prof. V. Gronsko auditorijoje.

Mokytojams ir svečiams fakulteto viešųjų ryšių specialistė Inga Vaitkevičiūtė pravedė ekskursiją po Vilniaus universiteto Kauno fakulteto erdves, menančias viduramžius.

Renginio metu, po uždavinių sprendimo, mokiniams, mokytojams ir svečiams buvo pravestos paskaitos. VU KnF Taikomosios informatikos instituto docentas dr. Saulius Masteika paskaitoje „Blockchain: priešistorė, dabartis bei perspektyvos“ apžvelgė finansinių technologijų (FinTech) plėtrą ir inovacinių blockchain produktų tyrimus bei kūrimą, taikant informacijos sistemų žinias. Docentas dr. S. Masteika yra Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ekspertas blockchain, kriptografinių valiutų ir finansinių inovacijų diegimo srityse, nuo 2011 m. dirbantis su inovacijomis susijusių finansinių technologijų tyrimų kryptyje, stažavęsis Singapūro, JAV, Vokietijos, Kanados, Italijos, Rusijos ir kt. šalių universitetuose, privačiose verslo mokyklose bei laboratorijose, kur atliekami finansų ir informatikos moksliniai tyrimai.

VU KnF Ekonomikos, finansų ir vadybos instituto profesorė dr. Asta Mikalauskienė savo paskaitoje analizavo darnaus vystymosi tendencijas ir perspektyvas, papasakojo apie darbą Šanchajaus universitete, kur pusmetį skaitė paskaitas studentams.

Įžvalgomis apie asmeninio investicinio portfelio sudarymą ir valdymą dalinosi VU KHF Alumni draugijos prezidentas Paulius Boreika, UAB „Orion Asset Management“ ir UAB „Orion Capital“ projektų vadovas, VšĮ PB fondas direktorius.

Mokytojams buvo surengtas seminaras „Simuliacijų taikymas ekonomikos pamokose“, kurį vedė Arūnas Liuiza ir VU Kauno fakulteto Ekonomikos, finansų ir vadybos instituto doc. dr. Rasa Pušinaitė-Gelgotė. Mokomųjų kūrybinių dirbtuvių (Workshop) „Simuliacinio žaidimo EcoSim praktinis taikymas“ metu ekonomikos mokytojai turėjo galimybę praktiškai įsitikinti šios metodikos privalumais, konsultuotis su vienu iš simuliacinio žaidimo EcoSim autoriumi Arūnu Liuiza.

Mokiniai susitiko ir diskutavo su VU KnF studentais apie studijas.

24-osios Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados laimėtojai buvo apdovanoti I-o, II-o ir III-io laipsnio diplomais, pagyrimo raštais, olimpiados rėmėjų: Barclays Group Operations Limited Lietuvos filialas, UAB „Savaitė“, UAB „Intento“ dovanomis. Antrą kartą iš eilės olimpiadoje laimėjusiems mokiniams buvo suteikti laureato vardai ir įteikti laureato diplomai.