„Privalom iš savęs kažką išmesti,

kad Donelaitis tilptų širdyje.“

Just. Marcinkevičius

Sausio 1 dieną sukako 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Šia proga 2014-ieji LR Seimo sprendimu buvo paskelbti Kristijono Donelaičio metais, o 300-osios jo gimimo metinės įtrauktos į UNESCO sukakčių sąrašą. Ši jubiliejinė data 2014 m. gruodžio 8 d. buvo paminėta ir Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete.

Renginį organizavo specialybės kalbos dėstytoja D. Švarlienė. Renginio dalyviai: Finansų, Investicijų ir draudimo, Bankininkystės ir Verslo ekonomikos studijų programų pirmo kurso studentai. Renginio vedėja į susirinkusiuosius kreipėsi žodžiais: „Sveiks, svieteli margs, šventes pavasario šventęs. Sveiks ir tu, žmogau!“ Studentai pristatė Donelaičio simboliką, biografiją, LR Seime aplankytą skulptūrų parodą, kūrybos bruožus ir „Metų“ tarptautiškumą. Studentai skaitė poemos ištraukas, merginų grupė pagal savo parengtą scenarijų pateikė Donelaičio pamokymų kompoziciją. Renginį paįvairino fragmentai iš LTV ,,Klausimėlio“ komandos įrašų: pasirodo, apklausoje dalyvavę Lietuvos žmonės nežinojo, kas yra Donelaitis, kas sukūrė ,,Metus“, kam priklauso žodžių: ,,Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą…“ autorystė. Žiūrovai ir dėstytojai juokėsi, girdėdami „legendinius“ atsakymus.

Dalyviai akcentavo, jog itin svarbi ir garbinga K. Donelaičio vieta lietuvių ir pasaulio literatūroje. Grožinės lietuvių literatūros pradininkas buvo ir kompozitorius, kūręs bažnytinę muziką, ir nagingas meistras, sukonstravęs fortepijoną, barometrą, laikrodį, ir žemės žmogus, mokėjęs žemę dirbti ir mylėti.

Renginio meninę įtaigą vainikavo Justino Marcinkevičiaus poemos ,,Donelaitis“ ištrauka ir Gyčio Paškevičiaus daina „Mano kraštas“.

Tikimės, kad šiuo renginiu priminėme šios garsios asmenybės svarbą Lietuvai ir tikime, kad K. Donelaičio žodis ir perduodamos vertybės sklis iš kartos į kartą.

Indrė Šareikaitė, VE14A gr.