Trečia mokymų „Menas, perdegimo sindromo prevencija ir socialinis virsmas“ diena (pagal Erasmus+ KA2 strateginės partnerystės programą)

2018-01-30

Sausio 27 d. Vilniaus kolegijoje (Saltoniškių g. 58) vyko mokymų „Menas, perdegimo sindromo prevencija ir socialinis virsmas“ pirmo etapo trečias susitikimas. Mokymai skirti sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams, dirbantiems su žmonėmis, kurie sveiksta nuo priklausomybių arba serga priklausomybių ligomis.

Mokymai vykdomi pagal Erasmus+ programos strateginės partnerystės KA2 projektą „Menas ir socialinis virsmas“ (anglų k. Art and Social Change: a Path to Recovery; projekto Nr. 2016-1-LT01-KA202-023234).

Mokymų dalyviai susipažino su tapyba ant vandens. Eglė Juzėnė papasakojo apie šios technikos istoriją ir teigė, kad kad ji tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Dalyviai tapė ant vandens ir džiaugėsi tiek procesu, tiek piešiniais, kurie buvo skirtingi.

Toliau buvo gilinamasi į Michailo Čechovo metodiką. Aktorius ir aktorinio meistriškumo dėstytojas Artūras Dubaka pritaikė pratimus besimokančiųjų grupei. Dalyviai pasirinko personažą, įsijautė į jį ir perteikė jo pagrindines savybes. Aptariant mokymų dieną buvo akcentuojama įsijautimo į kitą žmogų svarba, nes empatija – svarbi bendravimo su pacientais dalis.

Mokymuose taip pat dalyvavo projekto grupės nariai: Milda Kuskienė, Virginija Andriusevičienė, Rima Burneikaitė ir Aurelija Kūgytė.

Mokymus stebėjo projekto partneris Gerd Zimmer iš Institut für Projektbegleitung und Kompetenzentwiklung (Vokietija). Jis atsakingas už trečią intelektinį produktą – mokymų struktūrą. Gerd Zimmer labai teigiamai įvertino mokymų pravedimą ir mokymo struktūros įgyvendinimą.

Kelios dalyvių mintys po trečios mokymų dienos:

„Pajaučiau ir įsivaizdavau įvairius objektus už savo nugaros“.

„Įsivaizdavau šinšilą, ji išdygo tiesiai prieš mane“.

„Įsivaizdavau mažą, susiraičiusį velniuką. Jis yra kiekviename iš mūsų“.

„Už mano nugaros buvo arklys. Kai judėjau, jis mane sekė“.

Daugiau apie projektą galite sužinoti: www.artandsocialchange.eu

Jeigu norite gauti informacijos, susijusios su projekto tema, prašau  jungtis prie mūsų bendruomenės Facebook ir registruotis: https://www.facebook.com/artandsocialchangeEU/app/100265896690345/

Aurelija Kūgytė,
projekto vadovė, SPF Grožio terapijos katedros lektorė