Erikas Kontenis

VIKO-Erikas-KontenisNors šiemet – 2016-aisiais – esu tik trečio kurso studentas Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete, tačiau jau dabar turiu daugybę veiklos – be Programų sistemų studijų (anglų kalba), aš save realizuoju kurdamas unikalią platformą internetinei kanceliarinių prekių parduotuvei. Projektą vykdyti pradėjau visiškai nuo nulio, nenaudodamas jokių platformų ar šablonų. Turbūt daugelis paklaustų – kam kurti internetinės parduotuvės platformą, kai jų ir taip begalė? Mano, kaip specialisto, atsakymas būtų gana ilgas. Bet jei suprantamai kiekvienam – tai, kas tinka visiems, netinka niekam. Šį žiniatinklio projektą vykdyti pradėjau nuo praeitų metų spalio, o jau dabar matau realius rezultatus ir pirmuosius pirkėjus – džiaugiuosi, kad studijų metu įgytas žinias galiu pritaikyti praktiškai ir pagaliau kurti tai, ko visada norėjau – el. verslą.

Esu labai jaunas programuotojas, bet jau atradau savo specializaciją programavimo technologijų platybėse – esu ASP.NET tinklalapių programuotojas. Studijų metu susipažinau su galybe programavimo technologijų ir atradau sau priimtiniausią, pagal kurią dirbti man – vienas malonumas. Galiu pasidžiaugti, kad mano sukurta el. parduotuvė, ko gero, yra pirmoji ir šiuo metu vienintelė, naudojanti vieno puslapio technologiją AngularJS. Būtent dėl to naršyti el. parduotuvėje yra taip paprasta, greita ir patogu. Parduotuvės „varikliukas“ sukurtas pagal C# ASP.NET WebApi technologiją – tik Vilniaus kolegijos dėstytojų dėka išmokau tokios nuostabios programavimo kalbos bei perpratau technologijų subtilybes.

Internetinės parduotuvės platformai realizuoti studijos labai padėjo, nors teko tikrai daug gilintis ir individualiai. Džiaugiuosi, kad Vilniaus kolegijoje dėstomus mokomuosius dalykus puikiai pritaikiau savo projekte – pradedant buhalterine apskaita ir baigiant techniniais programavimo dalykais nuo vartotojo sąsajos (user-interface), vartotojo sąsajos patirties (user-experience) iki teisingo ir modernaus programavimo.

Esu išties patenkintas, kad pasirinkau mokslus Vilniaus kolegijoje. Tariu pagiriamuosius žodžius savo dėstytojams už jų kompetenciją. Labai vertinu Programų sistemų studijas būtent todėl, kad programavimo praktikos čia įgyjama tiek pat, kiek ir teorijos –  dėl to kur kas lengviau galima perprasti studijuojamus dalykus.

Aplankykite Eriko sukurtą internetinę kanceliarinių prekių parduotuvę.