Dalia Žemaitaitytė

2012022211Pamenu, dar vaikystėje mėgdavau skaičiuoti ir taisyti klaidas – galbūt siekiau būti panaši į močiutę, kuri buvo pedagogė. Patiko ieškoti aritmetinių, gramatinių klaidų, tad teko ne vieną draugų sąsiuvinį subraukyti raudonai. Baigusi mokyklą nežinojau, kuo noriu būti, bet pabandžiau stoti į Vilniaus universitetą, tuo metu labai madingą vadybos studijų programą. Įstoti nepavyko. Tuomet užpildžiau prašymą studijuoti finansus Vilniaus kolegijoje. Tik besimokydama Kolegijoje supratau, kad minėta specialybė mane įkvepia: galiu dienų dienas, įskaitant ir laisvalaikį, skaičiuoti, ieškoti klaidų ir klaidžioti mokesčių labirintuose.
2004 metais Šiuolaikinio meno centre atlikdama praktiką ir rašydama baigiamąjį darbą dalyvavau konkurse ir sėkmingai praėjusi kelis atrankos etapus įsidarbinau UAB „Apskaitos ir audito žinios“ ir savaitraščio „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ redakcijos buhaltere. Tapau minėtos įmonės darbuotoja ir pilnaverte komandos nare. „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ – tai savaitraštis vadovams, buhalteriams ir auditoriams.
Aštuoneri metai darbo savaitraščio redakcijoje man suteikė daug patirties, žinių ir padėjo atrasti savo kelią. Darbas redakcijoje man pirmasis, bet pakankamai įdomus ir kūrybingas. Čia galiu realizuoti savo gebėjimus. Be kasdienių darbų, mūsų komandai kasmet tenka organizuoti tradicinį „AAM aktualijų“ kalėdinį boulingo turnyrą, drauge švenčiame Buhalterių ir auditorių dieną, išbandėme kanojų-polą (kanupolą), organizuojame seminarus buhalteriams.
Šiuo metu turiu du aukštojo mokslo diplomus. Tik baigusi studijas Vilniaus universitete supratau, jog didžiausią žinių lagaminą parsinešiau iš Vilniaus kolegijos: čia įgijau ne tik profesinių žinių, bet ir kvalifikuotų pedagogų dėka pasiruošiau tolesniam darbui kolektyve. Gyvenime vadovaujuosi šiuo posakiu: „Geriau žvirblis rankoje, negu briedis girioje“. Nesiblaškau – jeigu pasitaiko proga, pasinaudoju ja, tik visad prieš tai pasveriu visas galimas teigiamas ir neigiamas pasekmes.
Nedvejodama galiu patarti mokytis Vilniaus kolegijoje, nes manau, kad tai buvo mano geriausias pasirinkimas.