Rinkis Vilniaus kolegiją ir tapk kuriančios bei tobulėjančios bendruomenės dalimi

2020-05-12

Vilniaus kolegija jau 20 metų rengia pažangiausius įvairių sričių specialistus per visą šį laikotarpį užimdama lyderiaujančią poziciją tarp Lietuvos koleginio sektoriaus aukštųjų mokyklų. Čia puoselėjami pagrindiniai žinių vadybos ir lyderystės principai. Septyni kolegijos fakultetai siūlo studijuoti darbo rinkoje paklausias 46 studijų programas.

Studijų programų sėkmės raktai – akademinė kompetencija ir integralumas, sukaupta patirtis ir platus dėstytojų – praktikų, konsultantų, partnerių bei ekspertų ratas, per ilgus metus suformuota nepriekaištinga Vilniaus kolegijos reputacija bei įdiegti studijų programų kokybės užtikrinimo mechanizmai. Studijų programos tenkina šalies ekonomikos, sveikatos priežiūros, švietimo, kultūros ir darbo rinkos poreikius, todėl įsidarbinimas baigus studijas, Užimtumo tarnybos prie SADM 2019 m. duomenimis, siekia 97 %.

Vilniaus kolegijos įsitraukimas į europinius profesinio aukštojo mokslo tinklus (EURASHE, SPACE, ENPHE ir kt.) suteikia galimybę lygiuotis į tarptautinius partnerius. Studentai gali dalyvauti studentų mainų programoje (Erasmus+) ir taip įgyti tarptautinės studijų patirties bei žinių.

Studijas Vilniaus kolegijoje renkasi motyvuoti ir pasirengę jaunuoliai, kurie padedami darnaus dėstytojų kolektyvo kasdien tobulina jau turimas kompetencijas bei asmenines savybes, įgyja naujų žinių, įgūdžių, atranda motyvų tobulėti pasirinktoje veikloje. Kolegija kviečia kurti savo karjeros pamatus pasirenkant vieną iš siūlomų studijų programų ir didžiuojasi galėdama pasidalinti studentų ir absolventų pasiekimais bei partnerių nuomone.

Evelina Gedroic iš Elektronikos ir informatikos fakulteto: „Įstojus į Vilniaus kolegiją mano gyvenimas pasikeitė į gerąją pusę, – pasakoja INFORMACIJOS SISTEMŲ studentė Evelina. – Čia sutikau daug bendraminčių ir draugų, prisijungiau prie studentų atstovybės, tai mane paskatino palikti savo komforto zoną bei praplėsti akiratį. Manau, kad teisingai išsirinkau studijų programą, dabar darau tai, kas man patinka. Dėstytojai nuoširdūs, mielai padeda per paskaitas, ragina dalyvauti projektuose, kad įgytume kuo daugiau žinių ne tik fakultete. Dalyvaudama parodose ir renginiuose aš džiaugiuosi, kad atstovauju Vilniaus kolegijai.

Virginija Svirskienė iš Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto: „Pasirinkau Šukuosenų dizaino studijų programą Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete, nes norėjau šioje srityje įgyti aukščiausio lygio išsilavinimą, koks tik galimas Lietuvoje, – sako ŠUKUOSENŲ DIZAINO studijų programos absolventė Virginija. – Studijų metu įgijau vertingos praktikos ir turėjau galimybę padirbėti „Bohemiečių“ spektakliuose kuriant aktorių įvaizdžius. TV3 projekte „X faktorius“ kūrėme projekto dalyvių sceninius įvaizdžius. Kauno ,,Žalgirio“ arenoje vykusios parodos BEAUTY EXPO 2019 metu užėmiau I vietą konkurse ,,Metų kirpėjas 2019“ ir iškovojau bronzą „Nuotakos šukuosenos“ rungtyje. Šios pergalės nuvedė į Austrijos nacionalinį „Color Zoom“ konkursą atstovauti Lietuvai, čia savo jėgas išbando geriausi pasaulio meistrai. Turiu daug tikslų ir svajonių, o meilė savo profesijai ir noras padėti žmonėms gerinti įvaizdį skatina judėti pirmyn, profesinės tobulybės link.“

Mindaugas Vilius iš Sveikatos priežiūros fakulteto: „Iki studijų buvau profesionalus sportininkas, teko artimai „padraugauti“ su reabilitacija, būtent tai ir lėmė mano sprendimą pasirinkti KINEZITERAPIJOS studijas Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, – teigia Vilniaus kolegijos absolventas Mindaugas Vilius. – Jau pirmaisiais studijų metais pradėjau dirbti „FC Vilniaus Žalgiris“ futbolo komandoje kineziterapeuto asistentu-masažuotoju, tai buvo puikiausia patirtis kineziterapijos praktikoje. Dalyvavau „EUROPRISE“ verslumo projekte, kurio viena iš dalyvių buvo ir Vilniaus kolegija, susipažinau su praktiniais verslo pagrindais, tai paskatino daugiau domėtis verslu. Ir dabar dirbu medicinos srityje, tačiau labiau orientuojuosi į medicinos paslaugų pardavimą ir konsultavimą.“

Vita Barzdaitė iš Agrotechnologijų fakulteto: „Visada žinojau, kad mano studijos bus susijusios su žemės ūkiu, todėl labai nudžiugau atradusi AGROVERSLO TECHNOLOGIJŲ studijų programą Vilniaus kolegijoje, – pasakoja Agrotechnologijų fakulteto absolventė Vita. – Ūkininkaujantys tėvai buvo labai didelė paskata rinktis šias studijas, o įgytos teorinės ir praktinės žinios labai pagelbėjo kuriant nuosavą ūkį. Studijų metu įgijau daug teorinių žinių ir lavinau praktinius gebėjimus praktikos įmonėse ir ūkiuose, laboratorijose, turėjau galimybę dalyvauti kvalifikacijos kėlimo kursuose. Fakultete sutikti dėstytojai tapo puikiais draugais visam gyvenimui, kai prireikia patarimų ar pagalbos – visada žinau, kad turiu į ką kreiptis, nes dėstytojai buvo ne tik dalyko mokytojai, bet ir geri kolegos, jautrūs žmonės, kurie išklausydavo, suprasdavo ir palaikydavo.“

Alvydas Kaškonas iš Verslo vadybos fakulteto: „Visuomet jaučiau, kad vieną dieną kursiu savo projektus bei verslą, – teigia naujienų portalo „15min“ Videoskyriaus vadovas, baigęs REKLAMOS VADYBĄ. – Prieš įstodamas į Vilniaus kolegiją jau keletą metų dirbau televizijoje prodiuserio asistentu. Nors jau turėjau nemažai praktikos, norėjau pagilinti savo žinias. Reklamos verslas man visada atrodė kupinas iššūkių, kūrybos ir perspektyvos. Manau, kad rinkdamasis studijas nesuklydau. Šiuo metu esu naujienų portalo „15min“ Videoskyriaus vadovas, dirbu su laidų video projektais. Džiaugiuosi, kad studijų metais sutikau daug puikių dėstytojų, su kuriais palaikau ryšį iki šiol. Jie – tikri savo srities profesionalai, suteikę begalę naudingų patarimų, kurie man padeda darbinėje bei kasdienėje veikloje.“

Kęstutis Vaišnora, Pedagogikos fakulteto partneris: „Vilniaus kolegija – tai partnerė, kuri nebijo iššūkių, nes yra vienintelė Lietuvoje aukštojo mokslo įstaiga, ruošianti LIETUVIŲ GESTŲ KALBOS vertėjus, – džiaugdamasis partneryste pasakoja Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora. – Lietuvių gestų kalbos vertėjai padeda įveikti komunikacijos barjerus. Juos ruošti – iššūkis, nes studijų programa yra brangi ir unikali. Kai visi tik trypčiojo vietoje, ši įstaiga nebijojo priimti iššūkio. Drąsa – tai viena iš Pedagogikos fakulteto veiklos ypatybių, čia laužomi įvairūs stereotipai ir žodis „negaliu“ virsta „galiu“! Iškilus nesklandumams, sprendžiame juos kartu, džiaugiamės vieni kitų laimėjimais, pasitikime vieni kitais – tai svarbiausia. Pedagogikos fakultetą galėtume vadinti ne partneriu, o šeima! Šeima, kurioje nugali pasitikėjimas ir bendras noras eiti pirmyn, nepaisant visų sunkumų!“

Rita Mastianec iš Ekonomikos fakulteto: „Jau kelis metus sėkmingai vadovauju savo įmonei „Gyvi Žaislai“, mumis pasitiki daugiau nei 20 kitų įmonių, – pasakoja Ekonomikos fakulteto FINANSŲ studijų programos absolventė Rita Mastianec. – Baigus studijas ir padirbėjus finansų įstaigoje, man įstrigo kolegos pasakyta frazė: „Kai ši įmonė priklausys tau, tada galėsi daryti ką nori.“ Tai mane paskatino kurti savo verslą ir būti nepriklausoma. Labai pagelbėjo studijų metu įgytos žinios. Drąsos kurti savo įmonę pridėjo ir patirtis studentų atstovybėje, kuri buvo man tarsi antri namai. Esu ir toliau kviečiama į SA ir fakulteto renginius, mielai juose dalyvauju ir dalinuosi savo patirtimi su dabartiniais studentais.“

Vilniaus kolegijos nuolat kuriamas ir palaikomas socialinis dialogas su studentais, absolventais ir partneriais padeda užtikrinti aukštojo mokslo ir verslo bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimą. Puoselėjant bendruomeniškumą, dalijantis naujosiomis žiniomis ir inovacijomis, bendruomenės narių pasiekimais, stiprinamas Vilniaus kolegijos mokslinis potencialas. Kolegija kviečia ne tik studijuoti, įgyti naujų žinių bei patirties, bet ir tapti neatsiejama nuolat augančios, kuriančios, tobulėjančios bendruomenės dalimi.