Julija BUTKUTĖ

UAB „Tezaurus auditas“ buhalterė

Verslininkas Oskaras Šindleris, garbus Antrojo pasaulinio karo metu gyvenęs žmogus, yra pasakęs, jog gyvenime reikia turėti tris patikimus žmones: gerą daktarą, atlaidų kunigą ir sumanų buhalterį. Pirmaisiais dviem, anot citatos autoriaus, jis niekada ir nepasinaudojo. Taigi, ar be buhalterio negali išsiversti nei viena įmonė teiraujamės Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto absolventės Julijos Butkutės, kuri dirba buhaltere bendrovėje „Tezaurus auditas“, priklausančioje pasaulinio nepriklausomų audito firmų tinklo Kreston International grupei.
Kokios žinios ir gebėjimai, įgyti studijuojant Buhalterinės apskaitos studijų programą, labiausiai praverčia dirbant?
Mano darbe labiausiai praverčia apskaitos, finansinės apskaitos bei mokesčių valdymo paskaitose įgytos žinios. Norėčiau paminėti, jog ypač naudingos paskaitos buvo kompiuterizuotos apskaitos, kuriose dirbome su įvairiomis buhalterinės apskaitos programomis, viena jų – Finvalda. Būtent su šia programa dirbu ir dabartiniame savo darbe. Taip pat daug dėmesio buvo skirta Microsoft Excel programai, kurios pagalba sudarinėju lenteles, taikau įvairias formules…
Kaip apibūdintum studijų laiką, praleistą Ekonomikos fakultete?
Laikas praleistas Ekonomikos fakultete praėjo nepaprastai greitai, sakyčiau net per greitai. Studijų metu susipažinau su merginomis, su kuriomis lyg šiol esame geros draugės.
Reikia pripažinti, jog mokytis teko ne mažai. Nors prieš stodama galvojau priešingai, kadangi Lietuvoje yra universitetų kultas. Tačiau tai buvo tik stereotipai. Dėstytojai yra kompetentingi, puikiai išmanantys savo darbą, gebantys aiškiai ir įdomiai išdėstyti paskaitas. Man teko studijuoti stiprioje grupėje, norėjosi būti viena iš jos geriausių studentų, todėl labai stengdavausi gerai mokytis,

visada gavau stipendiją. Nors ir jautėsi grupėje tvyrojanti konkurencija, mane ji tik motyvavo geriau mokytis, stengtis į mokslus žiūrėti atsakingiau.
Kokias savybes turi turėti žmogus nusprendęs studijuoti Buhalterinę apskaitą?
Turi būti atsakingas bei tikslus. Vedant apskaitą kiekviena padaryta klaida – labai reikšminga. Kantrybė – taip pat būtina savybė, kaip ir loginis, analitinis mąstymas. Na, ir žinoma gebėjimas dirbti komandoje!
Ką patartum, palinkėtum dabartiniams Ekonomikos fakulteto studentams?
Palinkėčiau būti aktyviems, dalyvauti projektuose, seminaruose. Mokykitės į studijas žiūrėti atsakingai, tegul išnyksta nuomonė, kad svarbu išlaikyti egzaminą, gauti minimalų vertinimą, kad darbdaviams svarbus tik diplomas (galiu patikinti, jog darbdavys norėjo pamatyti mano diplomo priedėlį, kuriame yra visų mokomųjų dalykų įvertinimai). Dalyvaukite ERASMUS+ studentų mainų programoje. Iki dabar gailiuosi, jog pati nepasinaudojau šia galimybe. Ne tik studentaukit, bet ir studijuokit!
Kokie Tavo ateities planai?
Esu savęs ieškojimo procese, dėlto šiuo metu turiu didelį norą pakeliauti, padirbėti svetur, o galbūt atsiradus galimybėms ir tęsti studijas užsienyje.