Įvyko tęstinis praktinis seminaras ,,Želdinių priežiūra“

2015-11-05

2015 m. lapkričio 4 dieną Kraštovaizdžio dizainas studijų programos studentai bei Kraštotvarkos katedros darbuotojai dalyvavo tęstiniame praktiniame seminare „Želdynių priežiūra“, kuris vyko Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete. Mocevičiaus firmos „GINALAS“ vadovo pavaduotojas Eduardas Derenka pristatė gausybę įrankių aplinkos priežiūrai. Mocevičiaus firma „GINALAS“ veiklą pradėjo 1993 m. Įmonė buvo įkurta, pasirašius sutartį su didžiausia motorinių pjūklų gamintoja – Vokietijos kompanija STIHL. Per daugiau nei 20 veiklos metų ,,GINALO” importuojamos produkcijos sąrašas nuo STIHL įrankių išsiplėtė iki 7 skirtingų gamintojų produkcijos importavimo: STIHL, VIKING, FISKARS, MILWAUKEE, MAKITA, GERBER ir IITTALA. Studentai  turėjo puikią galimybę visus pristatytus įrankius aplinkos priežiūrai praktiškai išbandyti.

Kas yra medžių, krūmų, vijoklių ir gėlių architektūra? Į šį klausimą atsakė Lietuvos arboristikos centro darbuotojas Algimantas Bacevičius, pristatydamas pranešimą tema „Architektūrinė dendrologija“. Terminas „architektūra“ yra siejamas su pastatais  ir urbanizuota aplinka, tačiau tai taip pat neišvengiamai turi būti vartojama ir augalams, pvz. medžiai yra natūraliai užprogramuoti augti nuspėjamais modeliais, kurie unikalūs kiekvienai rūšiai ar veislei. Pastatai yra suprojektuoti baroko, postmodernizmo ar kitais stiliais, tačiau gamta sukūrė Paprastojo klevo, Mažalapės liepos, Europinio maumedžio, Paprastosios raktažolės ir t. t. stilius. Pasak pranešėjo, daugelis žmonių, galvodami apie medžius ar gėles, įsivaizduoja vien žiedų spalvą, lapus, kitas dekoratyvines savybes, tačiau pati svarbiausia charakteristika yra jų natūralus stilius arba architektūra. Jeigu atkreipsime dėmesį į medžius ar krūmų augimo įpročius, mes suprasime augalus ir pasieksime tikslą – kaip geriau gyventi kartu su jais.

Medžių gerovės užtikrinimo žmogaus kuriamoje aplinkoje gaires pristatė Lietuvos arbortiskos centro vadovas Sigitas Algis Davenis. Medžiai – aukščiausi, tvirčiausi ir ilgiausiai gyvenantys organizmai, tuo pačiu gausi ir ypatingai  svarbi gamtinės sistemos (sistemos, kuriai priklausome ir mes – žmonės) dalis. Šios sistemos stabilumu – būtina žmonijos išlikimo sąlyga  – ir rūpinasi arboristai.

,,Gamta verčia veikti pagal savo dėsnius“. Šį posakį arboristai supranta kaip ,,Bičiulystę su Gamta“, kaip ,,Gyvenimą darnoje su Gamta“ arba kaip ,,Išlikimą Gamtoje“.

Kraštotvarkos katedra