Įvyko mokslinė konferencija „Šiuolaikinės technologijos darniai aplinkai 2018“

2018-03-08

2018 m. kovo 7 d. Agrotechnologijų fakultete vyko kasmetinė mokslinė konferencija „Šiuolaikinės technologijos darniai aplinkai 2018“. Konferenciją atidarė ir jos dalyvius bei pranešėjus pasveikino fakulteto dekanė dr. N. Liepienė. Konferencijoje dalyvavo lektoriai iš Vilniaus kolegijos, Vilniaus universiteto, atstovai iš LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento bei Agrotechnologijų fakulteto studentai ir dėstytojai. Taip pat turėjome pranešėjų iš užsienio šalies aukštųjų mokyklų, kurie pritraukė pilną auditoriją klausytojų. Dalyvius pristatė ir visą konferenciją vedė dėstytoja E.K. Kaurynienė.

Pirmoje konferencijos dalyje Kijevo verslo ir teisės kooperacijos instituto  lektorė dr. O. Sydorenko (Ukraina) perskaitė pranešimą „Agroverslo plėtra Ukrainoje: technologijos ir inovacijos“, Chersono valstybinio agrarinio universiteto (Ukraina)  lektorė dr. N. Tanklevska pranešime pateikė ,,Ukrainos agrarinio sektoriaus finansavimo klausimus ir perspektyvas“.

L. Kaplerienė, VU Medicinos fakulteto studentė, skaitė pranešimą „Iš karvių pieno išskirtų mastito sukėlėjų paplitimas ir atsparumas antimikrobinėms medžiagoms Anykščių rajone”. Pranešime buvo akcentuota, kad mastitas – pieno liaukos uždegimas – viena didžiausių problemų pienininkystės ūkiuose. Buvo pateikta tiriamoji medžiaga, surinkta Anykščių rajone pieninių galvijų bandose 2017 m. liepos mėnesį. Mikrobiologiniai tyrimai atlikti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Biomedicinos mokslų instituto Mikrobiologijos laboratorijose. Pranešėja minėjo, kad  2014-2015 m. net 55% vaistinėse parduotų veterinarinių antimikrobinių medžiagų buvo skirtos karvių mastitams gydyti. Stebimas didėjantis atsparumas antimikrobiniams vaistams.

LR Aplinkos ministerijos Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus vedėjas J. Dautartas pabrėžė, kad pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas aplinkosaugos klausimams ir supažindino susirinkusius dalyvius su aplinkos būkle Vilniaus regione.

Maisto technologijos katedros lektorė J. Lazdauskienė skaitė pranešimą „Medaus miltelių panaudojimas kepiniuose, kokybės kriterijai ir maistinė energinė vertė“. Pranešėja dalyvius supažindino su medaus miltelių asortimentu, gamybos būdais, pateikė informaciją apie atliktą duonos, pyrago, miltinės konditerijos kepinių gamybą, pakeičiant 50-100% cukraus sauso medaus milteliais bei nurodė medaus miltelių įtaką kepinių maistinės energinės vertės kitimui.

Agrotechnologijų fakulteto lektorė E.K. Kaurynienė skaitė pranešimą „Biodinaminės žemdirbystės diegimas Lietuvos ūkininkų ūkiuose”. Pranešėja supažindino klausytojus su biodinaminės ūkininkystės ypatybėmis, principais. Papasakojo apie ūkininkus, kurie užsiima šia naujove Lietuvoje.

Konferencijos metu buvo pateikti ir pristatyti trys stendiniai pranešimai, kuriuos parengė Agrotechnologijų fakulteto Maisto technologijos ir Cheminės analizės studijų programų studentai. Stenduose buvo pademonstruoti  atliktų tyrimų rezultatai. Studentams: T. Jurkštui (tema: Arbatžolėse esančių taninų ekstrakcijos sąlygų palyginimas), R. Kniežaitei ir K. Juškevič (tema: Askorbo rūgšties  kiekio nustatymas citrusinių vaisių sultyse), M. Filmanavičiūtei (tema: Laisvo amino azoto koncentracijos įtaka mielių fermentacijai) pranešimus padėjo parengti Cheminės analizės katedros lektorės I. Čerčikienė ir J. Jurkevičiūtė.

Studentės G. Turčilaitė ir J. Osipova supažindino klausytojus su aromatinių augalų panaudojimo tendencijomis ir pateikė tyrimą apie šių augalų naudojimą.

Antroje konferencijos dalyje aktyvūs buvo Cheminės analizės programos studentai, ne tik kaip klausytojai, bet ir kaip pranešėjai, kurie pateikė įvairiomis temomis  atliktus praktinius tyrimus. Studentės B. Gerasimovaitė ir M .Filmanavičiūtė apibendrino tyrimą apie polifenolinių junginių kiekio nustatymą obuoliuose. Studentės K. Jakštaitė ir M. Ignatavičiūtė skaitė pranešimą „Svorio metodo mineralinei naftai nustatyti modifikavimas”. Jos pateikė tyrimo rezultatus, įrodančius, kad modifikuotas tyrimo metodas yra tikslus ir tinkamas naudoti naftos produktų nustatymui nuotekose. Metodas leidžia supaprastinti naftos produktų nustatymo eigą nuotekose ir sumažinti kenksmingų cheminių medžiagų naudojimą.

Studentai  R. Ivaško ir E. Vasiljevas paaiškino, kaip nustatė taninų kiekį ąžuolo gilėse naudodami spektrofotometrinį metodą. Studentas A. Reut skaitė išsamų pranešimą apie kalio kiekio nustatymą obuoliuose. Studentės K. Žalandauskaitės pranešime „Bendro antocianinų kiekio nustatymas paprastosiose spanguolėse“ išgirdome apie spanguolių savybes bei jų išsaugojimą. Teoriškai ir praktiškai naudingas studentės E. Penkaitytės pranešimas tema „Peroksidų kiekio kaita laikant aliejus skirtingomis sąlygomis“. Studentams pranešimus padėjo parengti lektorės I. Čerčikienė, J. Jurkevičiūtė, dr. I.Stankevičienė, D. Židonytė, N. Ružienė.

Konferencijos organizatoriai