Birželio 11 d., ketvirtadienį, PLC „Panorama“ Centrinėje aikštėje vyks jaunųjų dizainerių mados šou. Renginio, kuriame Vilniaus kolegijos Aprangos dizaino studijų programos absolventai pristatys savo sukurtas drabužių kolekcijas, pradžia – 17.30 val.

Ne vienam iš Aprangos dizaino programos absolventų dėstytojai jau dabar prognozuoja sėkmingą kūrybinį kelią. Tad ketvirtadienį bus puiki proga patiems įsitikinti, kokių netikėtų idėjų bei kūrybinių sumanymų turi šie jauni talentai. Į renginį užsukę abiturientai galės pamatyti realius studijas baigiančių dizainerių darbus. Įdomesnių stiliaus sprendimų ieškantys PLC „Panorama“ lankytojai galbūt atras savo dizainerius ir taps jų pirmaisiais klientais. Jaunieji kūrėjai renginio metu žada nustebinti praktiškomis ir originaliomis idėjomis. Tikimasi, jog visos kolekcijos bus vertos žiūrovų dėmesio: vienos kalbės apie žmogaus sąmoningumo žadinimą, kitos pasakos apie moterų drąsą ir laisvę, trečios prisilies prie vaikystės trapumo ar naktinių drugelių grožio. Kūrybiniai impulsai įvairūs: nuo pirmosios moters lakūnės, šamaniškų burtų iki Antonin Gaudi architektūros stebuklų.

PLC „Panorama“ lankytojams tai turėtų būti išties įspūdingas reginys, o dvylikos kolekcijų autoriams – atsakingas įvykis: jų darbus vertins garsūs Lietuvos dizaineriai. Kompetentingai komisijai ketvirtadienio popietę bus pristatyti šių kūrėjų darbai: Ivetos Butkevičiūtės autorinė vyriškų drabužių kolekcija „Dez.1n.f0 arba Miesto Šamanas“; Joanos Romanovskos autorinė kolekcija „Mozaika“; Monikos Dirsės moteriškų drabužių kolekcija „Saturnija”; Gintarės Norvilaitės autorinė kolekcija „Trapumo etapas“; Veronikos Vaitkutės apranga, sukurta naktinio baro „Mr. Bond“ barmenams; Kristinos Gedrimaitės autorinė kolekcija „Under“; Julijos Kugytės autorinė kolekcija „Moderni klasika”; Mildos Juknevičiūtės autorinė kolekcija „Judėk laisvai“; Jonės Grigaitytės kūrybinė kolekcija „SPaukštytėsS“; Monikos Kutyš autorinė kolekcija „Air woman“; Kristinos Andrijauskaitės sukurti kostiumai miuziklo „Čerai” personažams; Gretos Jončaitės sukurti kostiumai miuziklo „Čerai” personažams.

Renginio organizatoriai pabrėžė, kad jauniems autoriams pristatyti savo kūrybą publikai yra be galo svarbu. O pasak vienos iš baigiamųjų darbų vadovių lekt. Dainos Urniežienės, Aprangos dizaino programos studentai Vilniaus kolegijoje išmoksta ne tik įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus. Baigę studijas jie geba konceptualiai pagrįsti savo idėjas, mąstyti, aiškiai suformuluoti kūrybines problemas ir jas spręsti.

Tai pirmoji vieša Vilniaus kolegijos Aprangos dizaino studijų programos diplomantų darbų peržiūra. Organizatoriai tikisi, kad tai taps Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto tradicija.

Vilniaus kolegija kviečia rinktis studijas Menų ir kūrybinių technologijų fakultete ir registruotis stojamajam egzaminui.

Stojamųjų egzaminų sesija vyks birželio 19 – liepos 8 d. Prašymus į studijų programas, į kurias numatytas stojamasis egzaminas, būtina pateikti likus ne mažiau kaip 24 val. iki egzamino.

Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete galima studijuoti: Aprangos dizainą, Aprangos technologijas ir verslą, Įvaizdžio dizainą, Šukuosenų dizainą, Muzikinį teatrą, Populiariąją muziką, Šokio pedagogiką ir Kultūrinės veiklos vadybą.