“Tėvas man sakydavo, jog gyvenime reikia turėti tris patikimus žmones:
gerą daktarą, atlaidų kunigą ir sumanų buhalterį.
Pirmaisiais dviem taip niekada ir nepasinaudojau”
Oskaras Šindleris

2015 m. gegužės 13 d. Ekonomikos fakultete vyko renginys, skirtas paminėti Tarptautinei buhalterio dienai bei Buhalterinės apskaitos studijų programos populiarinimui. Nuo ryto buvo organizuotas „Buhalterio antikvariatas“, kuriame kiekvienas norintis, galėjo išsirinkti sau pageidautiną leidinį.

Sveikinamąjį žodį tarė Ekonomikos fakulteto dekanė A. Pikelienė. Dekanė paminėjo, kad buhalterio profesija yra garbinga, jos ištakos siekia pirmykštes bendruomenes, kai žmonės būrėsi gyventi bendrijose. Nors buhalterio darbas iš pirmo žvilgsnio atrodo monotoniškas, reikalaujantis didelio susikaupimo, nerimo valandų ir didelio kruopštumo, nežiūrint į tai, buhalterio profesiją buvo įgiję tokie įžymūs žmonės, kaip I. Niutonas, Dž. Defo, A. Kristi ir daug kitų garsių asmenybių. Dekanė, visiems susirinkusiems studentams, palinkėjo ištvermės, ryžto, inovacinių idėjų, kantrybės ir atminti, kad visose veiklos srityse, nuolatos reikia tobulėti.

Ernesta Pučkorienė UAB „Apskaita ir turtas“ auditoriaus padėjėja, baigusi Ekonomikos fakultete buhalterinės apskaitos studijų programą prieš keturiolika metų, su visais susirinkusiaisiais pasidalijo mintimis apie svarias žinias įgytas fakultete. Ji pabrėžė, kad tolesnės studijos universitete nesuteikė jai gausių profesinių žinių, jos buvo skirtos pasaulėžiūros plėtrai, o tai kalbančiosios teigimu buvo – neefektyvu. Taip pat Ernesta Pučkorienė paminėjo, jog studijų metais dalyvavo kompiuterizuotos apskaitos Stekas konkurse, abiem kartais, su komanda, ji iškovojo antrąsias vietas.

Šių metų Ekonomikos fakulteto absolventai: R. Ostroga ir A. Vitkauskas supažindino visus susirinkusiuosius su Buhalterio herbu ir paaiškino jo simbolinę prasmę. Jaunieji specialistai apibrėžė vienuolika gero buhalterio savybių, 6 veiksnius, kurie gali sukelti buhalterio darbo pavojus ir atlikę statistinį tyrimą, pateikė išvadas, kokį atlyginimą, trijuose Lietuvos didmiesčiuose, norėtų uždirbti Buhalterinės apskaitos studijų programos absolventai. BA12A gr. studentai paruošė nuotaikingą filmuką – žurnalistinį tyrimą apie buhalterių darbą.

Dėkojame dėstytojams ir studentams dalyvavusiems renginyje, didelį ačiū tariame visiems prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo bei dar kartelį sveikiname visus buhalterius su jų profesine švente!

Santa Mirauskienė, EKF vadybininkė