Š. m. gegužės 4-7 dienomis Vilniaus kolegijos direktorius dr. Gintautas Bražiūnas ir Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Preidienė kartu su Lietuvos aukštųjų mokyklų delegacija vyko į Izraelį, kur dalyvavo Lietuvos ir Izraelio nacionalinių agentūrų organizuotoje konferencijoje, skirtoje bendradarbiavimui su Izraelio aukštojo mokslo institucijomis. Renginio organizavimą parėmė Lietuvos Respublikos ambasada Izraelio valstybėje.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – padėti Lietuvos ir Izraelio aukštosioms mokykloms užmegzti dalykinius santykius ir pasiruošti dalyvavimui Erasmus+ programoje. Konferencija vyko Bar Ilan universitete Tel Avive, joje dalyvavo apie 50 Lietuvos ir Izraelio aukštųjų mokyklų atstovų.

Lietuvos delegacija taip pat lankėsi Lietuvos Respublikos Ambasadoje Izraelyje, kur susitiko su Ministro patarėju p. Ramūnu Davidoniu, patarėju p. Antanu Baltušiu bei kultūros atašė p. Sauliumi Pilinkumi.

Dar viena svarbi vizito dalis – Lietuvos delegacijos atstovų vizitai į Izraelio aukštąsias mokyklas. Dr. G. Bražiūnas ir J. Preidienė vyko į susitikimą Kinnereto koledže, kuris įsikūręs šiaurinėje Izraelio dalyje. Susitikimo su Kinnereto koledžo prezidentu prof. Prof. Shimon Gepstein, Humanitarinių ir socialinių mokslų fakulteto dekane prof. dr. Sibylle Heilbrunn, Programų sistemų katedros vadovu prof. Amir Tomer ir Turizmo katedros vadovu dr. Alon Gelbman metu aptarti konkretūs abiejų institucijų žingsniai, kurių tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę.

 

Daugiau informacijos:

http://il.mfa.lt/il/lt/naujienos/lietuva-stiprina-bendradarbiavima-su-izraeliu-svietimo-srityje
http://il.mfa.lt/il/lt/naujienos/izraelio-bar-ilan-universitete-pristatytos-studiju-lietuvoje-galimybes