Menų ir kūrybinių technologijų fakultete smagiai praūžė jau trečioji Vilniaus kolegijos ansamblio „Želmuo” surengta Vilniaus studentų folkloro ansamblių vakaronė ,,Valioj ulioj”.

Paskutiniąją rudens dieną, lapkričio 30-ąją, susirinkus gausiam jaunimo būriui, ,,Želmuo” pristatė ir pirmąjį savo albumą ,,Kur unkscyvi želmenai”. Jame surinktos dainos ir šokiai iš visų penkių  Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos. Albumo pristatymo ir vakaronės metu skambėjo daug folklorinių dainų ir šokių. Smagiai buvo pavakarota, šokta ir dainuota kartu su ansambliais „Ratilio“ (VU), „Poringė“ (LEU), „Ritingo“ (MRU), „Želmuo“, „Mindrė“, „Bytikzyz“.

Vakaronėje apie lietuvių tradicinių juostų raštus, jų prasmes įdomiai pasakojo menotyrininkas dr. Vytautas Tumėnas. Dirbtuvėlėje ne vienas ,,išsipiešė” jiems patikusius raštus. Ypač akis ir širdis džiugino Aprangos gamybos katedros studentų pasiūtų net dešimties tautinių kostiumų paroda. Šie tradiciniai įvairių regionų kostiumai buvo sukurti ansamblio ,,Želmuo” ir Aprangos gamybos katedros gražaus bendradarbiavimo dėka. Netrukus savo koncertuose šiais drabužiais pasipuoš ,,želmeniečiai”. Taip pat buvo surengtos duonos, sūrių, uogienių, vaisių vaišės.

Vakaronė „Valioj ulioj“ jau tampa gražia tradicija. Tad viliamasi, jog Vilniaus kolegijos studentai kitąmet dar aktyviau dalyvaus panašaus pobūdžio įvairiapusiuose, kultūriškai prasminguose ir smagiuose renginiuose.

Ansamblio ,,Želmuo” kolektyvas visai Kolegijos bendruomenei linki ramaus Advento ir džiugių šv. Kalėdų.