Studijų programų Cheminė analizė ir Maisto technologija dėstytojos ir studentės dalyvavo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos Karjeros dienoje „Mokausi profesijos gyvai“

2016-01-25

2016 m. sausio 22 d. Vilniaus kolegijos dėstytojos ir studentai dalyvavo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos karjeros dienų renginyje „Mokausi profesijos gyvai“. Į renginį susirinko daugelio Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai: Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Šiaulių universitetas, Kauno technikos kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Panevėžio, Kauno, Utenos kolegijos.

Šių metų renginio idėja – profesinės dirbtuvės. Susitikimų metu mokiniams studijų programos buvo pristatytos iš praktinės pusės, patraukliai ir įdomiai pristatant karjeros galimybes, siekta, kad susitikimų metu mokiniai būtų pamatę, sužinoję ar išmokę ko nors naujo.

Renginyje savo sėkmės istorijas mokiniams pristatė įvairių įmonių atstovai: ISM studentė, verslininkė Indrė Varnaitė, Rasa Murauskaitė, radijo stoties M-1 laidos vedėja, UAB „Pasvalio knygos“ direktorė Inga Krapavickienė ir kiti.

Vilniaus kolegiją atstovavo Ekonomikos fakulteto dėstytoja D. Malakaitė kartu su studentais R. Klimavičiūte ir R. Razumu ir Agrotechnologijų fakulteto dėstytojos D. Židonytė ir J. Lazdauskienė kartu su laborante V. Budrevičiūte ir studente G. Slavinskaite. Agrotechnologijų fakulteto atstovės mokiniams pristatė fakultete vykdomas studijų programas ir išsamiai papasakojo apie kuruojamas studijų programas Cheminės analizė ir Maisto technologija paruošę demonstracines paskaitas – praktinius užsiėmimus: „Chemija kaip maisto gaminimas, tik nelaižykite šaukšto“ ir „Spalvotų makaronų gamybos technologija ir kai kurių kokybės rodiklių nustatymas“. Po studijų programų pristatymo mokiniai turėjo galimybę titrimetriniu metodu nustatyti vitaminą C vaisių sultyse, refraktometru nustatyti cukraus kiekį gaiviuosiuose gėrimuose, įvertinti kai kuriuos makaronų kokybės rodiklius. Agrotechnologijų fakulteto dėstytojoms mielai asistavo gimnazijos mokytoja N. Augustonytė. Mokytoja ir mokiniai liko patenkinti demonstraciniais praktiniais užsiėmimais, po jų mokiniai neskubėjo skirstytis: kai kurie norėjo paeksperimentuoti, kitus domino studijų perspektyvos. Tikimės, kad tai palengvino mokinių apsisprendimą renkantis profesiją.

ATF lektorės J. Lazdauskienė, D. Židonytė