Vilniaus kolegija – pirmaujanti Lietuvos kolegija

Žurnalas „Reitingai“ pristatė naujausią institucinį kolegijų ir universitetų bei gimnazijų reitingą. Vilniaus kolegija paskelbta geriausia kolegija Lietuvoje.

Kolegijos buvo vertintos pagal 5 kriterijus, kuriuose yra 42 skirtingi pokriterijai. Vertinami parametrai apėmė tokias sritis: studentai ir studijos, alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai, kolegijos akademinis personalas ir studijų bazės gerovė, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje, studentų požiūris į savo kolegiją.

Palyginti su praėjusiais metais, pagrindinė naujovė vertinant kolegijas – Studijų kokybės vertinimo centro duomenų įtraukimas į reitingą. Vertinant kolegijas daugiausia buvo remtasi oficialiais duomenų šaltiniais (daugiausia Švietimo ir mokslo ministerijos Informacinių technologijų centro, Lietuvos darbo biržos, Studijų kokybės vertinimo centro, taip pat sociologinių tyrimų bendrovės „Prime Consulting“, Lietuvos studentų sąjungos atliktais reprezentatyviais darbdavių ir studentų nuomonės tyrimais). Pačios kolegijos teikė tik 8 duomenis, susijusius su jų finansais. Iš galimos surinkti maksimalios 100 taškų sumos Vilniaus kolegija, surinkusi 63,2 taškus, pirmauja tarp valstybinių ir nevalstybinių kolegijų:

Geriausių valstybinių kolegijų trejetukas:

  1. Vilniaus kolegija (63,2 taško)
  2. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (60,7 taško)
  3.  Kauno technikos kolegija (59,1 taško)

Geriausių nevalstybinių kolegijų trejetukas:  

  1. Vilniaus dizaino kolegija (61,1 taško)
  2. Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla (57,1 taško)
  3. Socialinių mokslų kolegija (54,6 taško)