2015 m. balandžio 10 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros bendruomenė suorganizavo tęstinę respublikinę praktinę konferenciją  „Klubo sąnario reabilitacijos principai“. Konferencija buvo skirta kineziterapeutams, ergoterapeutams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, kitiems reabilitacijos komandos specialistams, dėstytojams ir studentams. Gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė Birutė Gostevičienė.

Konferencijos metu nagrinėtos aktualios temos: kineziterapeutas Rolandas Kesminas pristatė klubo sąnario kineziologiją ir klubo sąnario ištyrimo ypatumus kineziterapeuto praktikoje. Klubo sąnario tausojimo programos svarbą pacientui akcentavo FMR gydytoja Gintarė Vaitkienė. Apie dubens disfunkciją, sindromus, imituojančius klubo sąnario skausmus ir autologinės terapijos Orthokine galimybes pristatė gydytojas Tomas Vorobjovas. Konservatyvaus ir operacinio klubo sąnario gydymo naujoves aptarė gydytoja Viktorija Brogaitė-Martinkėnienė ir gydytojas ortopedas-traumatologas Tomas Jonaitis.  Apie klubo patologiją vaikų amžiuje kalbėjo gydytoja traumatologė-ortopedė Julija Ravinskienė. Vaikų tematiką pratęsė kineziterapeutės Vaida Margevičiūtė ir dr. Inesa Rimdeikienė, kurios akcentavo kineziterapijos ypatumus vaikų klubo sąnario displazijos atveju.

Fojė prie aktų salės dalyvius pasitiko konferencijos rėmėjai – UAB „Ortopedijos technika“, UAB „Teida“, UAB „Norameda“, UAB „Pharmacels Corporation“, UAB „Biometrics Ltd“ atstovai. Jie konferencijos dalyvius supažindino su naujais reabilitacijos metodais, priemonėmis, medikamentais. Kai kurias priemones buvo galima išbandyti patiems ir jų įsigyti. Naujausią profesinę literatūrą buvo galima pasklaidyti ir įsigyti iš gausiai pristatomo Lietuvos sveikatos mokslo universiteto knygyno asortimento.

„Tegul žinios tampa šviesa ir dega kiekvieno širdyje tikėjimo, vilties ir meilės liepsna. Atsisveikiname, kad vėl susitiktume kitais metais“ – taip konferenciją baigė moderatorė Vida Stankevičienė.

Konferencijos dalyviai liko patenkinti konferencijos pranešėjų įžvalgomis ir ateityje pageidavo panašių praktikams skirtų renginių.

Dr. Milda Žukauskienė,
Reabilitacijos katedros vedėja, docentė;

Vida Stankevičienė,
SPF Studijų organizavimo skyriaus vedėja, Reabilitacijos katedros lektorė