Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Chemijos laboratorijoje 2015 m. lapkričio 19 d. įvyko praktikumų ciklo „Chemija – tai viskas, kas mus supa“ praktinis seminaras „Organinių ir neorganinių medžiagų išskyrimas ir gryninimas“ Klaipėdos r. Endriejavo mokyklos moksleiviams, kuriuos lydėjo chemijos mokytoja R. Balčauskienė ir istorijos mokytoja B. Elijošienė.

Chemijos katedros vedėja I. Čerčikienė pristatė Agrotechnologijų fakultete vykdomas studijų programas, supažindino moksleivius su studijų programa Cheminė analizė, pristatė specializacijas Cheminiai ir Biocheminiai tyrimai, praktikas, karjeros galimybes, supažindino su Studentų mokslinės draugijos ir Mokslo taikomosios veiklos laboratorijos atliekamais tyrimais. Seminare dalyvavo septyniolika 7 – 10 kl. moksleivių.

Moksleiviai su lektore I. Čerčikiene, asistuojant laborantei V. Budrevičiūtei ir SMD narei G. Šareikaitei, atliko praktikumą „Organinių ir neorganinių medžiagų išskyrimas ir gryninimas“. Buvo atlikti tokie eksperimentai: Soksleto metodu buvo gautas raudonėlių ekstraktas, taip pat pademonstruotas jodo sublimavimas, dalomajame piltuve iš morkų sulčių išekstrahuotas karotinas ir tirpūs aliejuje vitaminai, sublimavimo būdu iš arbatžolių išskirtas kofeinas, iš chlorofilo išekstrahuoti žalieji ir geltonieji pigmentai, adsorbcinėje kolonėlėje pagal adsorbcinę gebą išskirtos spalvotos druskos, išbandytos silikagelio adsorbcinės savybes. Moksleiviai pristatė eksperimentų rezultatus, jie liko patenkinti savo darbu chemijos laboratorijoje.

Chemijos katedrą maloniai nustebino, kad istorijos mokytojos B. Elijošienės sūnus Daumantas yra trečio kurso Cheminės analizės studijų programos studentas, o chemijos mokytojos R, Balčauskienės sūnus Saulius taip pat yra studijavęs Vilniaus kolegijoje. Ateityje tikimės sulaukti klaipėdiškių pasirinkusių chemijos studijas Vilniaus kolegijoje.

Chemijos katedros vedėja Irena Čerčikienė