Elektronikos ir informatikos fakultete kovo 4 – 5 dienomis vyko renginys Karjeros dienos 2015 „Sveiki, aš – inžinierius!“

Karjeros dienų metu fakulteto studentai turėjo galimybę ne tik susipažinti su įmonių veikla ir įsidarbinimo galimybėmis, bet taip pat išgirsti naudingų patarimų, kaip sėkmingai kopti karjeros laiptais.

Renginyje dalyvavo 19 įmonių ir organizacijų, kurios vedė praktinius seminarus ir kūrybines dirbtuves, bendravo su studentais, pasakojo apie savo įmones bei karjerą jose. Įmonių sąraše tokios dalyvės kaip Sigma Telas, Adform, „CSC Baltic“, UAB „NOD Baltic“, Baltic Amadeus, UAB „Fima“, UAB „Elgama-Elektronika“, Barclays Technology Centre, Western Union ir kitos.

Pirmąją renginio dieną studentai mokėsi, kaip įveikti karjeros kelio pradžioje kylančias baimes, nepasiduoti neigiamai įtakai. Įmonės „CSC Baltic“ žmogiškųjų išteklių specialistė Jūratė Dobrovolskytė, pasitelkdama asmeninę patirtį ir realias darbo situacijas,  sugriovė net 11 mitų apie sėkmingos karjeros kūrimą ir paragino studentus išnaudoti visas galimybes bei drąsiau rizikuoti ieškant savojo karjeros kelio.

„Į darbo rinką patekę studentai susiduria su daugybe iššūkių – realybėje pritaikyti teorines žinias ne visada paprasta. Be to, jie dar nėra galutinai apsisprendę, kokia sritis juos traukia, kurios krypties žinias norėtų tobulinti. Jaunatviškas entuziazmas ir polėkis skatina nesėdėti vietoje ir išbandyti save įvairiose situacijose. Tačiau kartais baimės ir išankstinės nuostatos šią iniciatyvą užgožia. „CSC Baltic“ palaiko itin glaudžius santykius su studentais, turime daugybę projektų, kurie leidžia bendradarbiauti su jaunais ir gabiais žmonėmis. Visuomet skatiname tvirtai žengti pirmyn siekiant savo tikslų – esate talentingi ir daug sugebate, svarbiausia nuolat mokytis ir savimi pasitikėti“, – teigia Jūratė.

Sėkmės istorijomis dalinosi UAB „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas, Baltic Amadeus programuotojas Karolis Pikelis, Transcom įmonės atstovai.

Antrąją renginio dieną studentai rinkosi į kūrybines dirbtuves, kur kartu su įmonių atstovais galėjo pagilinti savo studijų srities žinias ir įgūdžius. Programinę įrangą skaitmeninei reklamai kuriančios kompanijos „Adform“ programų vystymo vadovas Dionizas Antipenkovas padėjo klaidžioti po BigData pasaulį. Studentai kartu su UAB „Aedilis“ gamybos grupės vadovu Robertu Skarulskiu nagrinėjo elektros paskirstymo arba valdymo skydų gamybos ypatumus, o termografinio vaizdo gavimo ir termografijos taikymo galimybes atskleidė Elfa Distrelec, UAB pardavimų vadybininkas Algimantas Petrauskas. Elektronikos ir mechatronikos laboratorijose norintys pabandė patys konstruoti įvairius įtaisus.

Renginio pabaigoje šurmuliavo Įmonių mugė, kurios metu kompanijų atstovai bendravo su studentais, pasakojo apie savo įmones, karjerą jose, atsakė į studentų klausimus, dalijo naudingus patarimus. Studentai galėjo pažinti savo potencialų darbdavį, tartis dėl galimybių atlikti praktiką ar įsidarbinti bei užmegzti naudingus kontaktus.

Dėkojame visoms įmonėms ir organizacijoms dalyvavusioms fakulteto Karjeros dienose 2015 ir tikimės tolesnio bendravimo ir bendradarbiavimo.

Aušra Netikšienė

EIF Plėtros ir inovacijų skyriaus vedėja