Gruodžio 18 d. vėlų vakarą klube „Grand Pub“ vykusio Vilniaus kolegijos kalėdinio vakarėlio metu paaiškėjo, kad naujausiomis prabangiausių Lietuvoje studentiškų apartamentų šeimininkėmis tapo gestų kalba bendraujančios Kolegijos studentės Gintarė Jasmontaitė ir Deimantė Lementauskytė.

Jau ketvirtą kartą surengtame „Zanussi“ kambario konkurse laimėjusios merginos nurungė 14 kambariokų porų. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto trečiame kurse studijuojančių merginų laimėjimą nulėmė „Zanussi“ kulinarinio iššūkio rezultatai bei komisijos vertinimas pagal anketoje pateiktą informaciją.

Į aprangos dizaino subtilybes besigilinanti D. Lementauskytė ir šukuosenų dizainą studijuojanti G. Jasmontaitė pirmą kartą susitiko darželyje, tačiau tai išsiaiškino tik vėliau, po bene 20-ies metų apie viena kitą išgirdusios ir susitikusios Vilniaus kolegijoje. Po kurio laiko bendravimo tik susirašinėjant, Deimantė Gintarę išmokė ir gestų kalbos.

Draugystę stiprino ne tik gestų kalbos pamokos, bet ir pagalba studijuojant. Kai modelių trūksta Gintarei, įmantriausias šukuosenas suka iš Deimantės plaukų. Kai modelių rūbams demonstruoti reikia Deimantei, Gintarė dažoma, puošiama ir rengiama podiumui. Merginos nuolat keičiasi idėjomis, pataria viena kitai išsakydamos nuomonę apie kūrybą.

Dvejus metus viename kambaryje gyvenančios studentės nuolat panirusios į kūrybinį procesą –  piešia, kerpa, siuva ir padeda viena kitai mūzų paieškose. Konkurso laimėtojos sako nepaprastai išsiilgusios jaukių namų, o naujasis kambarys, kaip ir jos pačios, pilnos spalvų ir kūrybos.

„Zanussi“ kambarys mums pačioms suteiktų daugiau erdvės: čia galėtume laisviau pasidėti savo darbus, išsidėlioti medžiagas, eskizus, įvairiausias kūrybos priemones. Ši erdvė kūrybai dabar yra labai reikalinga ir jai atsiradus, žinome, kad vienintelis mažas dirgiklis mūsų draugystėje  išnyks“, – sako merginos.

Senajame kambaryje merginas varžė apsikrovimas daiktais. „Būdavo dienų, kai siuvimo mašinėlė, medžiagos, atraižos ir eskizai tiesiog užpildo visą erdvę. Labai jau maža vietos mūsų  senajame kambaryje – tokioje aplinkoje apsisukti, praeiti, rasti vietą papietauti – keblu“, – sako Gintarė.

Jau netrukus „Zanussi“ kambaryje įsikursiančios merginos per šventes žada iškepti pyragą,  pasikviesti grupės draugus ir  pamokyti girdinčiuosius gestų kalbos. Pasak Gintarės, Deimantė kone kiekvieną sekmadienį iš tėvų namų atsiveža pačios pagamintų skanėstų ir sukuria jaukius vakarus.

Nuo šiol merginos galės naudotis visais reikalingais buitiniais prietaisais savo naujajame kambaryje. Rūtos Bagdzevičiūtės suprojektuotas „Zanussi“ kambarys įkurdintas viename iš Vilniaus kolegijos Didlaukio g. bendrabučių. Jis pasižymi ne tik dvigubai didesniu, nei įprasta studentiškam kambariui, plotu (37 kv. m.), bet ir bendrabučių gyvenimui nebūdinga prabanga – kambaryje yra visi reikalingi baldai bei maisto ruošai, drabužių ir namų priežiūrai skirti buitiniai prietaisai –  šaldytuvas, orkaitė, kaitlentė, gartraukis, mikrobangų krosnelė, skalbyklė, indaplovė, dulkių siurblys.