Prasminga ir simboliška, kai Lietuva savo Laisvę švenčia pavasarį, kai ypač juntama stipri gamtos gyvybės jėga. Agrotechnologijų fakulteto bendruomenės nariai, minėdami Lietuvos nepriklausomybės 25-tąjį pavasarį, kovo 9-tą dieną rinkosi pasikalbėti apie tai, kas šiandien svarbu kiekvienam piliečiui – apie patriotizmą ir politiką. Renginio vedėja lektorė R. Vanagaitė pristatė  garbingas svečią, LR Seimo narį, folosofą, dr. Mantą Adomėną.

Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, svečias, kreipdamasis į auditorijos daugumą – studentus, įvardijo save kaip kitos  kartos atstovą, prieš 25-erius metus Kovo 11-tosios akto paskelbimą stebėjusį septyniolikmetį. Dabartinė karta užaugusi nepriklausomoje valstybėje, todėl dažniausiai manoma, kad kitaip ir būti negali. Panašiai buvo mąstoma ir prieš 40 – tuosius metus, ir prieš Ukrainos įvykius, todėl šiandien, labai svarbu nelikti abejingiems  ir pasakyti, kad esate šios valstybės šeimininkai ir Jūsų kartai priklauso raktas į Lietuvos ateitį. Tada tik galima tikėtis tikrojo patriotizmo ir pilietiškumo.

Atsakęs į pateiktus klausimus, padėkojęs  studentams ir dėstytojams už atvirą ir nuoširdų pokalbį Kovo 11-tosios proga ir padaręs pradžią pilietiškumo akcijai Padovanok gėlę Lietuvai, svečias išskubėjo į kitus renginius.

Pilietinė akcija vyko  toliau. Skambant dainoms apie Lietuvą, Studentų atstovybės nariai dalijo fakulteto bendruomenės origami technika išlankstytas popierines tulpes, kurios pražydo Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis prie centrinių fakulteto rūmų. Vadovaujami Kraštotvarkos  katedros  lektorės V. Gruzdienės ir iniciatyvių studentų, akcijos dalyviai pasodino daugiau nei 700 popierinių tulpių Dalyvavimas šioje akcijoje dar kartą paliudijo:

Kai mūsų daug – mes jėga. Mes – Laisvės vaikai, todėl turime kurti Lietuvą su per amžiais išsaugotomis tradicijomis ir vertybėmis Kas, jei ne mes, rūpinsis Tėvynės ateitimi? Lietuva stipri bus tuomet, kai mūsų bendraminčiai supras, kad esame reikalingi čia ir dabar.

Agrotechnologijų fakulteto administracija