Įvyko seminaras „ Kiaulių šėrimo ypatumai, siekiant mažinti antibiotikų naudojimą“

 

2015 m. gegužės 13 d. Agrotechnologijų fakulteto studentams, lektoriams, žemės ūkio specialistams, Vilniaus krašto ūkininkams buvo vedamas seminaras apie kiaulių ligas, pašarų priedus (vitaminus, probiotikus, fitobiotikus, fermentus) bei jų poveikį kiaulėms, pašarų optimizavimą, biosaugą ir ekologiją, kartachenosbiosaugos protokolą, genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), biosaugą žemės ūkyje: Biologinius veiksnius žemės ūkyje, teisės aktus, rizikos vertinimą, biologinius pavojus žemės ūkyje, poveikį sveikatai, prevenciją, gyvūnų platinamas ligas, neužkrečiamus biologinius veiksnius endotoksinus.

Klausytojai susipažino su ekonominiais nuostoliais dėl paršelių viduriavimo, kaip pasireiškia infekcinis viduriavimas, kaip ir kada atliekamas paršavedžių vakcinavimas prieš E.Coli ir klostridijas, kaip vykdoma kokcidiozės kontrolė ir paršelių gydymas, kokios priemonės taikomos apsiparšavimo metu, kaip paršeliai įsisavina krekenas, kas daro įtaką mikrobinei pusiausvyrai virškinamajame trakte, kokie nujunkymo streso veiksniai, kaip šeriamos kiaulės, kokios yra probiotikų grupės, jų veikimo principai bei jų įtaka. Klausytojai taip pat išgirdo patarimus, naudojant fermentinius priedus. Taip pat buvo svarbi paskaita apie biosaugą. Biosauga – disciplina, užimanti didelio masto biologinio integralumo praradimo prevenciją, susiję su ekologija ir žmogumi. Svarbu žinoti, kas yra genetiškai modifikuotas organizmas (GMO), apie kuri šiuo metu plačiai diskutuojama žiniasklaidoje, visuomenėje, kokia naudą ir pavojus slepia biotechnologijos, kokias ligas platina gyvūnai, kaip laikytis higienos ir kaip apsaugoti mėsos bei pieno produktus, kokia turėtų būti darbuotojų higiena ir sveikata tvarkant maistą.

Seminarą vedė lektoriai : dr. Andrejus Jerešiūnas ir KTU lektorius Ervydas Juodišius.

Seminaro organizatoriai dėkoja už seminarą atsakingoms veterinarinės medicinos katedros vedėjai dr. Virginijai Jarulei ir Agroverslo vadybos studijų programos koordinatorei Editai Kristinai Kaurynienei bei visiems seminaro dalyviams.

Agrotechnologijų fakulteto lektorė Edita Kristina Kaurynienė